Dzień Gier Planszowych

Utworzono dnia 12.10.2022

Dnia 10 października uczniowie klas I-III w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Nietypowe święta – nauka, zabawa i buzia uśmiechnięta” obchodzili Dzień Gier Planszowych. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej, dzięki której dzieci dowiedziały się o najstarszych grach planszowych powstałych jeszcze w starożytności. W tym dniu uczniowie przynieśli swoje planszówki do szkoły. Podczas wybranych lekcji oraz przerw, każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Uczniowie klasy drugiej pracując w grupach podjęli się trudnego zadania i wykonali własne gry planszowe. Przygotowali plansze do trzech gier – matematycznej, słownej i przyrodniczej. Opracowali zasady oraz uzupełniali instrukcję dla każdej z gier. Następnie odbyły się planszówkowe rozgrywki. Wszyscy świetnie się bawili. Podczas zajęć można było zauważyć współzawodnictwo oparte na zasadzie fair play i dużo pozytywnych emocji. Klasa trzecia, podsumowując wszystko to, czego do tej pory się nauczyła rozegrała matematyczny turniej – podłogową grę planszową. Dzieci były żywymi pionkami i poruszając się po planszy wykonywały matematyczne zadania utrwalając tabliczkę mnożenia. To był przyjemny, radosny dzień integrujący zespół klasowy. Dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Gra w gry planszowe przynosi też wiele korzyści edukacyjnych – rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia, współdziałania w grupie, poszerza zasób słownictwa, wspomaga koncentrację, dlatego też w każdej klasie będzie zorganizowany kącik gier planszowych. Znajdą się w nim szkolne gry planszowe, a także planszówki przyniesione przez uczniów.

Utworzono dnia 12.10.2022, 07:22

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.